6 niespisanych zasad modowych

Jeśli nie jesteś modowym stylistą, a do prawdziwego eksperta jeszcze Ci daleko i zdecydowanie nie znasz się na modzie, przestrzegaj kilku prostych reguł, dzięki którym zawsze będziesz wyglądać dobrze i znacznie ograniczysz ryzyko popełnienia modowych wpadek.

Odpowiedni rozmiar

Gwarancją dobrego ubioru jest dobranie odpowiedniego rozmiaru do budowy naszego ciała. Za duże ubrania potrafią zaburzyć proporcje sylwetki i zdecydowanie pogrubić. Z kolei za małe podkreślą mankamenty naszej figury i zwrócą uwagę na elementy, które być może chcielibyśmy ukryć.

Czarny wyszczupla

Kolor czarny jest bardzo uniwersalny i odpowiedni praktycznie na każdą okazję. Nie tylko nie wyrządzi on krzywdy naszej sylwetce, a jeszcze optycznie wyszczupli niektóre partie ciała. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by w naszej szafie znalazło się kilka ubrań właśnie w tym kolorze.

Magia dodatków

Niekiedy dodatki potrafią zbudować całą stylizację. Ładny naszyjnik, gustowna torebka czy elegancki zegarek przyciągną zazdrosne spojrzenia innych ludzi.

Paski pogrubiają

Pamiętaj, że poziome paski mają tendencję do poszerzania postury. Dlatego jeśli nie masz szczupłej sylwetki i nie jesteś przekonany czy zestawienie z paskami w roli głównej Ci pasuje, najlepiej wybierz inny element garderoby, w którym będziesz czuł się swobodniej.

Jaskrawe kolory

Decydując się na założenie ubrań w kilku kolorach, zwróć uwagę czy pasują one do siebie. Zazwyczaj nie powinno się mieszać jaskrawych odcieni, gdyż możemy osiągnąć przeciwny efekt od oczekiwanego i otrzymać strój, w którym będziemy wyglądać śmiesznie.

Duże wzory

Jeśli chcesz ukryć defekty swojej sylwetki unikaj wzorów, które zamiast odciągnąć uwagę zadziałają wprost przeciwnie. Dodatkowo staraj się ubierać według zasady która mówi, żeby w stylizacji znalazł się jeden dominujący element. Gdy zdecydujesz się ubrać bluzkę w kwiaty dobierz do niej gładkie spodnie, dzięki czemu na pewno będziesz wyglądać dobrze.

Pamiętaj, że nie wystarczy znajomość podstawowych zasad, lecz niezbędny również będzie umiar i zdrowy rozsądek. Zanim wyjdziesz z domu postaraj się stanąć na chwilę przed lustrem i obiektywnie ocenić swój wygląd. Nie zapomnij, że to Ty w swojej stylizacji masz czuć się dobrze, bez względu na opinię innych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *