Słowo o fast foodach

Niemal w każdej okolicy można znaleźć kilka barów typu fast food. Ze względu na wygodę, staje się ono coraz bardziej popularne. Łatwa dostępność i przystępne ceny sprawiają, ze Polacy coraz częściej odwiedzają bary szybkiej obsługi. Zdecydowanie lepszym wyborem jest jedzenie w restauracjach (polecam ten restaurację w tym hotelu w Rzeszowie, jeślibyście przejeżdżali), ale skupmy się na fast foodzie. Powszechnie wiadomo, że odżywianie się fast foodem jest szkodliwe. Poniżej kilka powodów, dla których warto pomyśleć nad zmianą diety.

  1. Chemia obecna w jedzeniu.

Kurczaki używane podczas przygotowywania jedzenia typu fast food pochodzą ze specjalnych farm. Są tam karmione antybiotykami, a ich mięso szpikowane jest nieznanymi nam substancjami. Zawierają między innymi chemiczne konserwanty, sztuczne barwniki i glutaminian sodu.

  1. Jakość jedzenia.

Nigdy nie mamy pojęcia jakiej jakości składniki znajdują się w właśnie jedzonym hamburgerze. Nie wiemy czy mięso naprawdę pochodzi od krowy, a warzywa są świeże. Większość posiłków przygotowywanych w barach szybkiej obsługi jest robiona wcześniej i później podgrzewana, możemy też tylko zastanawiać się jak często zmieniany jest olej do smażenia.

  1. Warunki dla zwierząt

Zwierzęta hodowane specjalnie dla przemysłu fast foodow są przetrzymywane w drastycznych warunkach. Kurczaki przebywają w bardzo małych pomieszczeniach, w których mogą jedynie jeść. Cierpią na osteoporozę i bóle stawów, a w mięsie, które dostajemy podczas do spożycia znajduje się produkowany przez nie hormon stresu. Zwierzęta są karmione paszą z antybiotykami i rosną w zdumiewającym tempie.

  1. Jeszcze więcej konsekwencji.

Na koniec wspomnę o tym, o czym wiedzą wszyscy. Większość żywności serwowanej przez fast foody jest smażona na głębokim tłuszczu i stanowią one prawdziwe bomby kaloryczne. Częste jedzenie w barach typu fast food niszczy ludziom zdrowie. Nadwaga, wysoki cholesterol, brzydka cera i ospałość to tylko niektóre ze skutków śmieciowego jedzenia.

Mam nadzieję, że tych parę powodów zmusi do zastanowienia się przed kolejnym sięgnięciem po hamburgera, zwłaszcza ludzi młodych, dla których odżywianie jest niezwykle ważne na etapie dojrzewania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *