Top 7 najdziwniejszych modeli telefonów komórkowych

Nokia 7380

Jest to telefon do złudzenia przypominający odtwarzacz mp3. Jeszcze kilka lat temu był to bardzo modny gadżet, a teraz jedyną reakcją ludzi na jego widok jest śmiech. Telefon należał do grona tych ekskluzywniejszych, gdyż jego obudowa pokryta została skórą. Posiada wyświetlacz wielkości karty sim i nie ma on klawiatury numerycznej.

Elfoid

Telefon ten pochodzi z Japonii, czego można się domyślić widząc jak wygląda. Tylko Japończycy mogli uznać rozmowę przez zwykły prostokątny telefon za nudną i wymyślić telefon na kształt lalki. Ciężko jest powiedzieć czym kierowali się twórcy telefonu w czasie jego projektowania.

Toshiba G480

Kolejna komórka wyglądająca jak typowy odtwarzacz muzyczny. Pełniła ona przede wszystkim rolę mobilnego modemu, z możliwością wykonywania połączeń. Telefon posiada niezwykłą klawiaturę, która została podzielona na dwie oddzielne tarcze.

Motorola Filipout

Ten kwadratowy i obrotowy model znalazł wielu wielbicieli. Choć telefon wyglądał co najmniej dziwnie, był niezwykle funkcjonalny i dobrze dopasowywał się do ręki. Niestety jego producent nie przewidział aktualizacji systemu, co wystarczyło, by odstraszyć wielu potencjalnych kupców.

Nokia 3650

Model ten jest bardzo charakterystyczny ze względu na niecodzienną klawiaturę. Klawisze zostały ułożone na kształcie koła, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Sprawiało to wiele problemów podczas użytkowania owego telefonu.

Nokia 7600

Kształtem telefon przypomina liść. Posługiwanie się nim zostało utrudnione poprzez nietypowe ułożenie klawiszy. Podczas, gdy użytkownik próbował wpisać tekst, zasłaniał sobie część wyświetlacza, tym samym nie widząc co zostało już napisane.

Nokia N-Gage

Patrząc na tę komórkę można zacząć zastanawiać się czy jest to telefon czy konsola do gier. Ze względu na swój wygląd największym gronem jego odbiorców była młodzież. Jest to model obok którego nie sposób przejść obojętnie, choćby ze względu na fakt, że jego wygląd wzbudza ciekawość i zainteresowanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *